Walka z bólami kręgosłupa – materace ortopedyczne Bielsko-Biała

Jeśli cierpimy na bóle pleców, stawów lub inne dolegliwości, materace ortopedyczne mogą złagodzić ten dyskomfort. A jeśli te problemy są dla nas stałym elementem życia, materac ortopedyczny może pomóc nam lepiej spać i budzić się z poczuciem, że jesteśmy gotowi na cały dzień.

Materace lecznicze – czym są materace ortopedyczne?

Materace te, wykonane z lateksu lub pianki memory, mają za zadanie zapewnić dodatkowe podparcie kręgosłupa, dopasowując się do naturalnego kształtu ciała. Dzięki temu zmniejszają one nacisk w punktach nacisku i łagodzą ból u osób cierpiących na artretyzm, fibromialgię i inne schorzenia.

Może nam się wydawać, że twardy materac jest najlepszy, ponieważ zapobiega wygięciu kręgosłupa podczas snu. Nie jest to jednak prawdą – dla większości osób najlepszy jest materac ortopedyczny o średniej twardości.

Jeśli nie jesteśmy pewni, czy materac ortopedyczny jest dla nas odpowiedni, warto czytać dalej, aby dowiedzieć się więcej o jego zaletach, jak wybrać najlepszy dla siebie i jak prawidłowo o niego dbać.

Materace medyczne – dla kogo materace ortopedyczne? Bielsko-Biała

Materace ortopedyczne to dobry wybór dla osób, dla których priorytetem jest wsparcie. Szczególnie osoby śpiące na plecach mogą odnieść korzyści z materaca ortopedycznego, ponieważ jest on zaprojektowany tak, aby utrzymywać kręgosłup w prawidłowym położeniu. Ponadto materace te są często twardsze i grubsze niż inne modele. Możemy również rozważyć zakup materaca ortopedycznego, jeśli spędzamy dużo czasu w łóżku, na przykład po operacji lub urazie. Modele warte uwagi to z pewnościa materac Sleepmed comfort, materac Sleepmed premium, materac Sleepmed supreme.

Materace ortopedyczne – co wziąć pod uwagę przy wyborze materacy ortopedycznych? Materace ortopedyczne Bielsko-Biała

Szukając materaca, należy wziąć pod uwagę rodzaj materaca, który będzie najlepszy dla naszego ciała. Materace ortopedyczne są dobrym wyborem w przypadku problemów z kręgosłupem, ponieważ zostały zaprojektowane w taki sposób, aby złagodzić ból i dyskomfort poprzez lepsze ułożenie kręgosłupa. Mogą być one również korzystne w przypadku problemów ze stawami lub sztywnością mięśni, ponieważ zapewniają lepsze podparcie ciała oraz poprawiają krążenie krwi.

Należy również zwrócić uwagę na ogólną jakość materiałów, z których wykonany jest materac, oraz na to, czy dopasowuje się on do kształtu ciała, a nie odpycha się od niego. Materac, który dopasowuje się do ciała, zapewnia stabilne podparcie i umożliwia lepsze ułożenie kręgosłupa, dzięki czemu budzimy się wypoczęci, a nie obolali. Ważne jest również, aby materac nie zapadał się i nie tracił swojego oparcia z upływem czasu, dlatego warto zapoznać się z opiniami poprzednich użytkowników, aby sprawdzić, jak długo wytrzymały ich materace i jak wygodne były z upływem czasu. Można oczekiwać, że wysokiej jakości materac wytrzyma od dziesięciu do piętnastu lat, pod warunkiem, że będzie się o niego odpowiednio dbać. Na szczęście, ogromną zaletą materacy ortopedycznych jest ich higieniczność.

Kupując materac ortopedyczny, zawsze należy zapytać o gwarancję lub możliwość zwrotu w przypadku, gdy okaże się, że materac jest zbyt twardy lub zbyt miękki, albo nie zapewnia wystarczającego podparcia. Warto również rozważyć zakup pokrowca na materac.

Podsumowując, najważniejsze czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze materaca:

 • rozmiar materaca;
 • twardość materaca;
 • rodzaj materaca (materac piankowy, materac sprężynowy, materac nawierzchniowy, materac kieszeniowy, materac rehabilitacyjny, materac medyczny itp.);
 • materiały użyte do produkcji materaca (np. pianka termoelastyczna, pianka wysokoelastyczna, itp.).

Jakie korzyści płyną z używania materacy medycznych? Zalety materaca ortopedycznego

 • Materace ortopedyczne są świetnym rozwiązaniem dla osób z problemami kręgosłupa, gdyż zapewniają optymalne dopasowanie do kształtu ciała oraz doskonałe podparcie w czasie snu;
 • materac rehabilitacyjny to wygodny materac, który przystosowany jest dla osób borykających się z problemami zdrowotnymi;
 • w materacach ortopedycznych używa się materiałów najwyższej jakości (np. pianki lateksowej, pianki termoelastycznej, pianki wysokoelastycznej itp.);
 • materac ortopedyczny to materac polecany dla kobiet w ciąży;
 • przy produkcji materacy medycznych wykorzystuje się najnowsze technologie, np. piankę memory, sprężyny multipocket, pianki wysokoelastyczne vpphr, wszystko po to, by zapewnić użytkownikom zdrowy sen;
 • dobrze dobrane materace ortopedyczne to inwestycja w spokojny sen;
 • materace o właściwościach ortopedycznych mają status wyrobu medycznego;
 • materace ortopedyczne można znaleźć w zróżnicowanej twardości – każdy może wybrać materac dopasowany do własnych potrzeb;
 • materace ortopedyczne zapewniają wysoki komfort snu, ponieważ odznaczają się wysoką elastycznością punktową;
 • materace zdrowotne, materace medyczne, materace rehabilitacyjne, materace lecznicze – to produkty cieszące się największym zaufaniem klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.